8 listopada 2017r. uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w programie „ Śniadanie daje moc”. W tym dniu dzieci z wszystkich klas przygotowywały pyszne i zdrowe kanapki, owocowe sałatki i warzywne szaszłyki. Uczniowie trzeciej klasy przypomnieli zasady zdrowego odżywiania w programie słowno-muzycznym pt. „ Marlenka i przyjaciele”.
Wiceprzewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Patrycja Jagodzińska zorganizowała na drugie śniadanie smaczne jabłka dla wszystkich uczniów. Fundatorem owoców był Pan Bogusz z Rycerzewka, któremu bardzo dziękujemy. To był zdrowy, przepyszny i pełen niesamowitych zapachów dzień w naszej szkole!
Światowe Dni Origami - 24 października – 11 listopada
Origami to japońska sztuka składania papieru. Tradycyjne polega na tworzeniu figur z kwadratowego arkusza papieru poprzez zaginanie, bez użycia kleju i nożyczek. Ten rodzaj sztuki jest tak popularny w Japonii, że został obowiązkowym przedmiotem w szkole. Japończycy, uważają, że Origami pomaga w nauce matematyki, geometrii. Ćwiczy precyzję, sprawność manualną, koncentrację oraz wykonywanie zadań według ściśle określonej kolejności.
Zespół Placówek Oświatowych w Kościelcu 7 listopada br wziął czynny udział w obchodach Światowych Dni Origami. Praktyczne zajęcia z tego rodzaju sztuki dla społeczności szkolnej poprowadziła p. Irena Horodecka – origamista- przy współpracy trzech asystentek z kl. VII – Martyny, Tosi i Mai. Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów, którzy z kwadratowych arkuszy papieru składali serca-zakładki i żurawie – symbol życia i szczęścia wg Japończyków. Papierowe dzieła sztuki można podziwiać na szkolnej wystawce.
Dnia 27 października 2017r. w Szkole Podstawowej w Kościelcu odbyła się uroczystość PASOWANIE UCZNIÓW NA PIERWSZOKLASISTÓW, czyli „EGZAMIN PIERWSZAKA”. Składał się on z dwóch części: konkursowej i oficjalnej.
Na uroczystości przybyli liczni goście: Burmistrz Pakości Wiesław Kończal, Przewodniczacy Rady Miejskiej Jerzy Joachimiak, Kierownik Referatu Oświaty i Promocji Gminy Mariusz Jarzynowski , Radny Józef Perdał, Dyrektor Szkoły Dorota Tulibacka,Ks kan. Maciej Kuczyński, Sołtys wsi Kościelec Piotr Małetka , Państwo Agnieszka i Kazimierz Batlińscy ,Grono Pedagogiczne, Rodzice uczniów klasy I, Rada Rodziców z z-cą Przewodniczącej Agnieszką Stiller , oraz społeczność szkolna.
Wychowawczyni klasy I Elżbieta Nowak powitała bardzo serdecznie wszystkich gości a w szczególności dzieci. Ogłosiła, że dzieci z klasy I, chcąc być pasowane na uczniów tutejszej szkoły, muszą wykonać określone zadania.
Zadania:
* Rysowanie ,
* Rozwiązywanie Zagadek ,
* Regulamin Szkolny,
* Śpiew i Taniec,
*Układanie schematów,
*Pakowanie tornistra,
* Wychowawczyni,
*Słodki Uśmiech.
Po wykonaniu tych zadań dzieci przystąpiły do ślubowania oraz pasowania na ucznia, którego dokonała Dyrektor Szkoły p. Dorota Tulibacka przez symboliczne dotknięcie lewego ramienia dziecka ozdobnym ołówkiem przepasanym biało – czerwoną wstążką. Złożyła dzieciom życzenia i wręczyła słodki upominek,
Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki i upominki. Na zakończenie uroczystości głos zabrali Burmistrz Pakości p. Wiesław Kończal,ks. Kan Maciej Kuczyński , Z-ca Przewodniczącej Rady Rodziców p. Agnieszka Stiller oraz uczniowie z klasy VII i Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego kierując do dzieci ciepłe słowa i życzenia
Po uroczystości goście i uczniowie zostali zaproszeni na poczęstunek, który przygotowali rodzice.
Wychowawczyni Elżbieta Nowak serdecznie dziękuje wszystkim ofiarodawcom, sponsorom, osobom, rodzicom,- Panu Arturowi Chęsemu –Drukarnia Pozkal w Inowrocławiu , Radzie Rodziców, Policji z Pakości , Panu Arkadiuszowi Grądek , Pani Sołtys Cieślina Krystynie Gmurskiej, którzy pomogli w organizacji uroczystości.
E. Nowak
„Zakwitnij z nami na wiosnę”
W miesiącu październiku w świetlicy szkolnej zorganizowana została akcja pt. „Zakwitnij z nami na wiosnę”.
Przez parę tygodni dzieci, pod kierunkiem wychowawcy świetlicy p. Katarzyny Hensel, zbierały cebulki kwiatowe aby je posadzić przed szkołą i na wiosnę cieszyć się pięknymi rabatami kwiatowymi.
Łącznie dzieci zebrały i posadziły 65 cebulek kwiatowych.
Wszystkim uczniom, którzy przyłączyli się do akcji serdecznie dziękuję.
mgr Katarzyna Hensel
W dniu 23X 2017r. W Zespole Placówek Oświatowych w Kościelcu odbyła się ewakuacja dzieci z budynku na wypadek pożaru. Zgodnie z instrukcja alarmowej ewakuacji ludności ewakuowano 105 uczniów ze szkoły i 54 przedszkolaków. Uczniowie oraz pracownicy zostali ześrodkowani w bezpiecznym miejscu .Akcja ratunkowa odbyła się sprawnie.
E. Nowak
Dnia 26 października wzięliśmy udział w wycieczce do inowrocławskiej kręgielni. Była to nagroda dla klasy VI za zajęcie I miejsca w konkursie ekologicznym, ufundowana przez Burmistrza Pakości.
Uczniowie miło spędzili czas, za fundatorom serdecznie DZIĘKUJEMY!
18 października 2017r. obchodziliśmy Światowy Dzień Godności.
W związku z tym najstarsze klasy przygotowały lekcję otwartą na temat: Zatrzymaj Hejt!Uczniowie kl. VI i VII pod kierunkiem nauczycieli: R. Sieleckiej, M. Wegner i M. Żurka przedstawili w sposób literacko-muzyczny, a także z wykorzystaniem komputera, dobre i złe strony korzystania z internatu. Zwrócili uwagę na problem cyberprzemocy, jaką stanowi Hejt. Wskazali potrzebę empatii - jedną z fundamentalnych cech bycia człowiekiem szanującym potrzeby innych ludzi. W zajęciach wzięła udział dyrektor szkoły p. Dorota Tulibacka.
Wycieczka do Balczewa
18 października odbyła się wycieczka uczniów klas I – III do firmy Plast - Mar w Balczewie. Zakład prowadzi punkt edukacyjny w zakresie recyklingu i ekologii. Dzieci zapoznały się z zasadami segregowania odpadów oraz z etapami przetwarzania tworzyw sztucznych w sposób przyjazny dla środowiska. Były zajęcia praktyczne, a także zwiedzanie hali produkcyjnej. Podsumowaniem wizyty był test sprawdzający wiedzę z zakresu recyklingu.
Następnie udały się do leśniczówki. Spacerowały ścieżką edukacyjno – przyrodniczą „Balczewo – Rejna”. Utrwaliły piętrową budowę lasu i fazy rozwojowe drzewostanów.
Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.
Dnia 13 października 2017 roku w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Uroczystość pod kierunkiem p. Mariny Furman i p. Katarzny Hensel przygotowali uczniowie klasy 5 i 6.
Zaproszone zostało całe grono pedagogiczne, pracownicy szkoły, ksiądz proboszcz Maciej Kuczyński uczniowie pozostałych klas oraz przedszkolacy.
Na początku uroczystości głos zabrała p. Dyrektor Dorota Tulibacka, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Na zakończenie wystąpienia wręczyła nauczycielom i pracownikom szkoły okolicznościowe dyplomy i nagrody.
Po części oficjalnej młodzi artyści tańcem, pieśnią i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela i pracownika szkoły, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Gościnnie wystąpili także przedszkolacy, którzy zaprezentowali swoje umiejętności taneczne.
Na zakończenie uroczystości uczniowie wręczyli nauczycielom i pracownikom szkoły przygotowane samodzielnie słodkie upominki oraz piękne czerwone róże.
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kościelcu wystawili program "Nadzieja zawieść nie może" autorstwa Pani Róży Sieleckiej. Deklamacją, śpiewem i grą na gitarach oddali hołd Janowi Pawłowi II głosząc Jego orędzie: "Idźmy naprzód z nadzieją!"
1. Pod kierunkiem opiekunów samorządu uczniowskiego – pani Mariny Furman i Katarzyny Hensel – 28 września odbyła się w naszej szkole debata przedwyborcza w ramach programu – „Samorządy mają głos”. Kandydaci do Samorządu Uczniowskiego zaprezentowali swoje programy. Dzięki temu wszyscy uczniowie mogli rozważyć, komu oddać swój głos. Niech zwyciężą najlepsi!
Europejski Dzień Języków w naszej szkole.
W dniu 24 września w Parku Miejskim przy ul. Mogileńskiej w Pakości odbył się Festyn Ekologiczny, którego organizatorami była Gmina Pakość i Ośrodek Kultury i Turystyki w Pakości.Podczas festynu wręczono nagrody za Konkurs Ekologiczny "Nie ma śmieci - są surowce"
W kategori klas "I - IV" klasa II z naszej szkoły zajęła miejsce trzecie - klasa otrzymała bon wartości 450zł.
W kategori klas "V - VII " klasa VI zajęła miejsce pierwsze - klasa otzymała voucher na wyjazd do kręgielni.
Ponadto wyróżnienie otrzymała grupa 5-latków z naszego przedszkola.
Gratulujemy!!!
18 września uczniowie spotkali się z policjantem Rafałem Nieznalskim.
Na spotkaniu omówiono zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.
Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzieli udział w akcji "SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2017"
Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny w ZPO w Kościelcu.
Powitaliśmy p. Dorotę Tulibacką, która objęła stanowisko dyrektora naszej placówki. Do naszego grona dołączyła również p. Anna Żaba – nauczyciel wspomagający w przedszkolu. Zgodnie z reformą edukacji nasza szkoła przekształciła się w ośmioletnią podstawówkę. W związku z tym współpracować z nami będą nowi nauczyciele:
p. Anna Balcerek – Blechschmied – nauczyciel chemii,
p. Magdalena Grążlewska- nauczyciel języka niemieckiego,
p. Anna Małek – nauczyciel plastyki,
p. Elżbieta Matuszak – nauczyciel fizyki,
p. Katarzyna Fijałkowska – nauczyciel doradztwa zawodowego,
p. Dariusz Mroczkowski – nauczyciel geografii,
p. Zbigniew Kulpiński – nauczyciel informatyki.
Uczniom i nauczycielom życzymy, aby nowy rok szkolny obfitował w sukcesy. Powodzenia!