MENU

  • Życzenia

    Minął szkolny czas przygotowań do wydarzeń związanych z okresem bożonarodzeniowym. Rozpoczęły się ferie świąteczne, możemy wysłuchać pięknych życzeń w wykonaniu naszych uczniów. Życzenia świąteczne, to życzenia obfitujące w radość, choć niejednokrotnie z tego właśnie powodu łza zaszroni nasze oczy. Jest to czas, kiedy nikt nie chce czuć się samotny ani zapomniany. Nawet drobny gest potrafi sprawić, że drugiej osobie na sercu zrobi się cieplej. Do domu zjeżdżają się członkowie rodzin, aby pobyć w gronie najbliższych osób. Zbliża się koniec roku, jest więc czas również na podziękowania. Wszak przez cały rok uzbierało się trochę i na pewno każdy dojdzie do wniosku, że jest i komu, i za co podziękować. Dlatego ja- Wasz szkolny korespondent wykorzystuję okazję aby po raz kolejny snuć i rozważać. Bo powiem Wam nieskromnie, że ja się wcale nie chwalę, ja po prostu mam talent! Dziękuję za czytanie i popieranie, za tolerancję i cierpliwość. Tym wszystkim, którym dziękuję, chciałbym również złożyć życzenia spokojnego okresu świątecznego, zdrowego i rodzinnego. Aby wszyscy zdążyli do swoich domów i nikogo w nich nie zabrakło. By pomimo trudnego okresu wszyscy spędzili go radośnie, nabierając nowych sił i nadziei. Dziękuję i życzę całej społeczności szkolnej, uczniom, rodzicom, całemu gronu pedagogicznemu na czele z Panią Dyrektor i naszym niezawodnym szkolnym przyjaciołom. WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚCIA W NADCHODZĄCYM ROKU!

  • Aukcja Bożonarodzeniowa

    Wirtualna Aukcja Bożonarodzeniowa.

    Panująca epidemia pokrzyżowała wiele tegorocznych planów, w tym ten dotyczący organizacji aukcji bożonarodzeniowej, który wszyscy na przestrzeni ostatnich lat bardzo polubili i tłumnie odwiedzali. Ze zrozumiałych względów w tym roku w sali gimnastycznej nie rozniesie się zapach cynamonu, pieczonych ciasteczek czy świeżo ściętych drzewek bożonarodzeniowych, ale namiastkę tej atmosfery będzie można przenieść do domu. Pomóc ma w tym nasz szkolny Facebook, na którym stworzono "aukcję i kiermasz" w iście zimowej scenerii. Świąteczne ozdoby, oryginalne pomysły na prezent, ale też tradycyjne smakołyki można nabyć za pośrednictwem Facebooka rezerwując je w komentarzu, a odebrać

    bezpośrednio w szkole przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Zaczynamy z samego rana już 15 grudnia, a kończymy 21 o północy!

    Zachęcamy również wszystkich, którzy nie zdążyli, a chcieliby dołączyć się do przekazywania ozdób na rzecz aukcji. Wystarczy tylko odrobina kreatywności, a tej na pewno nie brakuje, oraz dobre serce, w które też nie wątpimy

    Serdecznie zapraszamy.

  • Razem na Święta

    #RazemNaŚwięta to akcja społeczna MEN, w której nasza szkoła w okresie przedświątecznym bierze udział. Celem akcji jest zachęcenie uczniów do niesienia bezinteresownej pomocy innym, budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych, a także kształtowanie poczucia odpowiedzialności za drugą osobę. Uczniowie naszej szkoły w ramach akcji wykonują kartki świąteczne dla sąsiadów i osób im bliskich, a także samodzielnie przygotowują upominki i podarowują osobom potrzebującym w najbliższej okolicy oczywiście z zachowaniem bezpieczeństwa i dystansu społecznego.

    Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas w roku. Dzięki wspólnej pomocy może on stać się jeszcze bardziej magiczny. Zobaczcie sami!

  • Święto niepodległości

    Tegoroczne Narodowe Święto Niepodległości obchodzimy nieco inaczej, a wszystko to oczywiście z powodu panujących ograniczeń wynikających z epidemii.

  • Krokus 2021

    W piątek, 6 listopada, uczniowie klasy II posadzili cebulki krokusów, które otrzymaliśmy od Działu Edukacji Żydowskiego Muzeum Galicja / GJM Education Department. Tym samym, nasza szkoła przystąpiła do Projektu Krokus 2020/2021, Projektu Ku Pamięci Dzieci - ofiar Holocaustu.

  • „JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE!”

    W miniony czwartek w naszej szkole została przeprowadzona kampania społeczna z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski „JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE!”, w której udział wzięli uczniowie klasy VII.

    Celem zajęć było:

    - kształtowanie postaw społecznych opartych na otwartości, tolerancji i empatii wobec osób z niepełnosprawnością wzrokową,

    -zwiększenie integracji osób, które nie widzą ze środowiskiem społecznym, a także poprawienie ich funkcjonowania w tym środowisku,

    - przygotowanie społeczeństwa do udzielania właściwej pomocy osobom z dysfunkcją wzroku, zauważenie ich problemów,

    - zapobieganie wykluczeniu społecznemu osób z niepełnosprawnością wzrokową.

    Wstępem do zajęć było wysłuchanie listu od Adama, ucznia ze szkoły dla osób niewidomych w Bydgoszczy. Następnie uczniowie obejrzeli dwa krótkie filmiki pt.: „N JAK NIEWIDOMY, czyli jak pomóc osobie z dysfunkcją wzroku” i „INTEGRACJA - Osoby z niepełnosprawnością wzrokową”, którego bohaterem była osoba niewidoma. Osoba ta opowiadała o tym, jak radzi sobie w codziennym życiu, jakie urządzenia pomagają jej w funkcjonowaniu oraz o roli psa przewodnika, który ułatwia osobom niewidomym poruszanie się.

    Kolejnym elementem zajęć było „przeniesienie się” do świata osób niewidomych i słabowidzących. Pierwszym zadaniem, a jednocześnie nie lada wyzwaniem, było przemieszczanie się po klasie i korytarzu szkolnym z zawiązanymi oczami. Pomocnicze miały stać się jedynie wskazówki osoby - przewodnika. Zdaniem uczniów nie było to łatwe zadanie. Następnie chętni uczniowie rozpoznawali przedmioty poprzez zmysł dotyku.

    Ostatnim etapem zajęć było wykonanie okładki do dwóch popularnych lektur szkolnych „PAN TADEUSZ” i „OPOWIEŚCI Z NANII” dla osoby niewidomej. Ważna była struktura i faktura okładki. To zadanie także okazało się niełatwe, ponieważ uczniom ciężko było przenieść się do świata niewidomych i stworzyć taką okładkę, dzięki której osoba niewidoma poprzez dotyk rozpozna tytuł książki.

    Nasi uczniowie każdego dnia są uwrażliwiani na niepełnosprawność oraz akceptację dysfunkcji występujących u drugiego człowieka. Mamy nadzieję, że poprzez udział w zajęciach uczniowie lepiej zrozumieli osoby z deficytami w obrębie aparatu wzrokowego, ich trudności oraz codzienne zmagania z często nie sprzyjającymi barierami ze środowiska zewnętrznego.

  • Światowy Dzień Drzewa

    Światowy Dzień Drzewa

    W 1872r. w USA miłośnik przyrody Juliusz Morton wymyślił Dzień Drzewa, kierując się powiedzeniem, że: „inne święta służą jedynie przypomnieniu, Dzień Drzewa wskazuje zaś na przyszłość”. W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły również spojrzeli w przyszłość i uroczyście obchodzili ten dzień.

    Z tej okazji wykonaliśmy piękne prace plastyczne pt: „Jesienne drzewo”, rozmawialiśmy o tym, co możemy dać przyrodzie, by była dla nas cudowna każdego dnia. Obejrzeliśmy ciekawy film edukacyjny pt. „Od nasiona aż do drewna” o znaczeniu drzew w naszym życiu. W klasie III zorganizowany został konkurs, w którym zadaniem dzieci było znalezienie w wykreślance literowej jak największej ilości nazw drzew. Najszybsze okazały się Zofia Pannert i Emilia Prusińska. Zwieńczeniem wszystkich działań, było sadzenie drzewek w otoczeniu naszej szkoły.

    Nasi uczniowie są EKO, bo wiedzą, że sadzenie drzew jest jednym z najbardziej skutecznych i prostych sposobów przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Drzewa i lasy to niezbędne narzędzia regulacji klimatu.

    Drzewa to nasze wspólne dobro! Zatem sadźmy drzewa!!!

  • Europejski Dzień Języków

    W miniony poniedziałek w naszej szkole odbyły się obchody Europejskiego Dnia Języków. Z tej okazji uczniowie klasy VII przygotowali dla na swoich koleżanek i kolegów z klas I-III ciekawe prezentacje multimedialne o wybranych państwach europejskich oraz quizy i zabawy językowe dla starszych klas. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą i sprawnością w posługiwaniu się językami angielskim i niemieckim. Nie zabrakło także gości ze słodkimi upominkami. Odwiedziła na przepiękna tancerka flamenco z Hiszpanii, grecka bogini, szkocki dżentelmen oraz mieszkaniec Bawarii. Uczniowie poprzez zabawę przybliżyli ideę tego święta i korzyści płynące z nauki języków obcych.

  • Projekt

    Jeszcze w ubiegłym roku szkolnym poczynione zostały kroki w celu uruchomienia dodatkowych zajęć dla uczniów w ramach unijnego projektu pt. ,,Podnoszenie osiągnięć edukacyjnych poprzez indywidualizowanie procesu nauczania i wychowania”. Starania zakończyły się sukcesem, dzięki któremu zajęcia w naszej szkole już trwają. Warto jednak zapoznać naszych szkolnych sympatyków z bliższymi informacjami, bo jest się czym chwalić.

    Cały projekt to kwota prawie 140000zł. Do tej pory na pomoce wydane zostało ponad 62000zł. Zakupiliśmy 3 tablice interaktywne, 1 monitor multimedialny, oprogramowanie do nauki j. angielskiego, 5 mat do kodowania, zestawy do robotyki LEGO WeDo2.0 i 3 zestawy do robotyki LeGO Mindstorm, 12 robotów Ozobot, 4 gry do nauki programowania ScottieGo! , 7 tabletów. Prowadzone są zajęcia dydaktyczno -wyrównawcze z matematyki i języka angielskiego, kółka zainteresowań z robotyki i kodowania. Będą one trwały do końca grudnia, natomiast od stycznia rozpoczną się zajęcia korekcyjno- kompensacyjne i rozwijające uzdolnienia z matematyki i języka angielskiego. Na styczniowe zajęcia można się jeszcze zapisywać, ale liczba miejsc ograniczona.

    Drodzy uczniowie i rodzice, nie pozostaje nic innego jak zakodować sobie w głowie, aby nie zapomnieć zainteresować się naszymi unijnymi zajęciami. Aby tego dokonać należy zaprogramować ciąg wydarzeń, czyli stworzyć swój własny program. Jak każdy rozpoczyna się startem, czyli podejmujecie odpowiednią decyzję. Dalej następują komendy, którymi będą czynności polegające na udaniu się do odpowiednich w szkole osób. Program okaże się skuteczny jeżeli Wasze nazwisko będzie umieszczone na liście uczestników zajęć unijnych. Jednak każdy program zanim wejdzie w życie musi być przetestowany. Najlepszy test znajdziecie na zdjęciach. Oj! Będzie się działo!

  • konkurs pt." Człowiek Renesansu. Drugie życie odpadków - EKOLUDEK".

    Fundacja Nasza Ziemia

    @naszaziemia #SSP2020

    W ramach Akcji "Sprzątanie Świata" odbył się w naszej szkole konkurs pt." Człowiek Renesansu. Drugie życie odpadków - EKOLUDEK".

    Celem konkursu było propagowanie recyklingu jako formy ochrony środowiska i dbałości o najbliższe otoczenie oraz aktywny udział w zbiórce surowców wtórnych. Wszystkie prace wykonane przez uczniów zostały wystawione na korytarzu szkolnym. Wśród uczniów, którzy brali udział w konkursie wyłoniono zwycięzców.

    Oto oni:

    W kategorii klas I-III

    I miejsce zajął Antoni Czajkowski z klasy I

    II miejsce zajęła Lena Sikorska z klasy II

    III miejsce zajęła Amelia Malesa z klasy III

    W kategorii klas IV-VIII

    I miejsce zajęła Weronika Burdak z klasy VI

    II miejsce zajął Mateusz Dominiak z klasy V

    III miejsce zajęła Laura Woźniak z klasy V.

    Przyznano także wyróżnienia dla Kaliny Tomaszewskiej, Kamila Matykiewicza, Kacpra Gromady i Wojtka Bogusza. Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie, a nagrodzonym gratulujemy.

  • Etapy kształcenia.

    Przejście z jednego etapu kształcenia do drugiego, wyższego może być powodem stresu i niepokoju dla uczniów w każdym wieku. A co ma powiedzieć taki trzylatek jak rozpoczyna swój pierwszy w życiu etap kształcenia, w tak ważnej instytucji jak przedszkole? Właśnie w tym wieku rozpoczyna się okres intensywnego rozwoju i nauki o sobie i otaczającym świecie.

    Gdy szedł wrzesień przez zielony las, w deszczu z parasolem,

    wszystkie Pszczółki wtedy pierwszy raz witały przedszkole.

    Nasze kościeleckie Pszczółki swoim zachowaniem wiernie odzwierciedlają nadaną im nazwę. Są urocze i z pewnością dadzą wiele powodów do radości swojej Pani.

    Ubiegłoroczne Biedronki pożegnały się już na dobre z przedszkolem i stały się uczniami szkoły podstawowej, pierwszoklasistami. To przejście też pewnie nie było łatwe, ale cóż, jak się ma 7 lat, to należy już sprostać szkolnym wymaganiom.

    Minął przedszkolny okres wesoły i trzeba było przyjść do tej szkoły.

    Tam były klocki, misie, zabawki, tu tylko lekcje i twarde ławki.

    Zapewniamy Was pierwszoklasiści, że i ławki nie będą takie twarde, i lekcje staną się źródłem wiedzy potrzebnej w rozwiązywaniu problemów. Wszak w klasie nie brakuje ciekawskich i żądnych poznawania wszelkich tajemnic.

    Edukacja wczesnoszkolna to trzy lata nauki. Przejście do następnego etapu jest już trudniejsze, wiąże się ze znacznym zwiększeniem obowiązków szkolnych. Więcej przedmiotów, więcej pracy, więcej nauczycieli, a każdy z nich ma więcej wymagań. Jak to wszystko zapamiętać?

    Trzy lata zleciały nie wiadomo kiedy,

    czwarta klasa tuż przed Wami, a z nią trochę biedy.

    Jednak drodzy czwartoklasiści, spójrzcie na piątoklasistów. Równo rok temu byli w tym samym co Wy położeniu. Oni dali radę i Wy dacie radę, i ci co za Wami też za rok dadzą radę. Nie pozostaje nic innego jak sprostać wyzwaniom, a wierzymy, że zrobicie to na najwyższym poziomie.

    Życzymy wszystkim przekraczającym jakiekolwiek progi, aby okazały się one łatwe i stały się powodem dużej satysfakcji z dążenia do wytyczonych celów. 🙂

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

  • Projekt - zdalna szkoła

  • Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

    Żegnamy dzisiaj rok szkolny 2019/2020. Nie da się ukryć, że to kolejny trudny rok szkolny. Dla uczniów, rodziców, dyrektora i nauczycieli. Tym bardziej należą się wszystkim wielkie brawa i podziękowania. Za wytrwałość, cierpliwość do całego procesu zdalnego nauczania, za znoszenie trudności jakie ono przysparzało. Jak nigdy byliśmy wszyscy uzależnieni od łączy, sprzętu, oprogramowania i wielu innych tego typu rzeczy. Uroczystość odbyła się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności higieniczno- sanitarnych. Uczniowie poszczególnych klas z rąk swoich wychowawców odebrali świadectwa ukończenia nauki w danej klasie, będące równocześnie przepustką do uczęszczania do klasy programowo wyższej. Jedynie ósmoklasiści odebrali świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Od września podejmą naukę w szkołach średnich i dopiero przekonają się, że nie było to jak w podstawówce. Ale życzymy im udanego startu w nowych szkołach, sukcesów i dalszego rozwijania swoich zainteresowań i talentów. Poza świadectwami, również tymi z paskami, zostały rozdane nagrody książkowe i dyplomy za wysokie wyniki w nauce, aktywność w życiu szkolnym i reprezentowanie szkoły w wielu programach, akcjach i konkursach. Rada Rodziców ufundowała nagrodę dla uczennicy kl. V Roksany Olszewskiej za najwyższą średnią ocen w całej szkole równą 5,58, jak również dla odchodzących z naszej szkoły uczniów kl. VIII, którzy zasłużyli na świadectwa z wyróżnieniem. Na uwagę zasługuje również fakt, że najwyższą średnią ze wszystkich klas uzyskała klasa IV i wynosi ona 5,01. Gratulujemy czwartoklasistom! Ale to nie wszystko. W klasach IV- VIII przyznano 27 stypendiów naukowych i 9 za osiągnięcia sportowe. Nagrodzeni odebrali tę finansową niespodziankę z nieukrywaną radością.Uroczystość zakończenia roku szkolnego była inna niż w poprzednich latach. Uczniowie poszczególnych klas w odstępach czasu odbierali swoje nagrody za całoroczną pracę. Do ósmoklasistów zwróciła się ze słowami pożegnania Pani Dyrektor Dorota Tulibacka, która również podziękowała rodzicom za ośmioletnią współpracę. Zapraszamy do oglądania części artystycznej na zdjęciach i filmach. I cóż, że występy uczniów są zdalne. Tym bardziej zasługują na oklaski, a oznaki wzruszenia pozostaną w domu na twarzach absolwentów i nie tylko.Kochani uczniowie, wracając do domu, ze świadectwami w rękach, po szkolnych zmaganiach zwykle rzucaliście w kąt zeszyty, a przybory szkolne znalazły miejsce w szufladach. Niech i komputery znajdą miejsca na półkach, a Wy cieszcie się wspaniałymi wakacjami, pełnymi przygód i możliwości poznawania świata na żywo, a nie online. Wiemy, że za szkołą tęsknicie, ale teraz czas na wakacje! Do zobaczenia po wakacjach! 

  • Pożegnanie klasy VIII

    Osiem długich lat minęło.

    Żegnamy dziś naszą ukochaną szkołę.

    Za chwilę jako absolwenci kościeleckiej podstawówki ruszymy w świat.

    Dziękujemy Pani Dyrektor, Nauczycielom i wszystkim Pracownikom szkoły

     za wszelkie starania i wspólnie przeżyte chwile

    Uczniowie klasy ósmej  

  • List od MEN

  • Zakończenie roku klasy III 2019-2020

    Zakończenie roku klasy III 2019-2020

    W szkole zawsze jest wesoło.

    Bardzo wiele się nauczyliśmy.

    Wiele rzeczy się dowiedzieliśmy.

    Któż to, Witold Lutosławski.

    Co to są marzenia,

    a co tabliczka mnożenia.

    Wiele o ekipie filmowej wiemy,

    kto to scenarzysta,

    a kto statysta.

    Działania pisemne to dla nasnie problem .

    Co to rzeka, co kryto, a co strumyk

    także wiemy.

    Wyjątki skuwka, zasuwka pisać umiemy.

    Teraz trzecią klasę żegnamy,

    choć ją bardzo uwielbiamy.

    Julia Stiller

    Do wiersza dołączamy niespodziankę,

    zobacz stronę internetową:https://3klasakoscielec.wixsite.com/2020

    Życzymy wszystkim udanych wakacji.

  • Sukces!

  • Egzamin ósmoklasisty

    Wczoraj rozpoczął się drugi egzamin ósmoklasisty od czasu wprowadzenia reformy w oświacie i drugi historyczny, szczególny ze względu na okoliczności, nie taki zwyczajny. Żeby nie było za łatwo ósmoklasistom i mieli co wnukom w przyszłości opowiadać, w tym roku wszystko pod znakiem koronawirusa. Z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, uczniowie przystąpili do egzaminu z języka polskiego. Wcześniej były ostatnie wskazówki od nauczycieli, ostatnie rady i wiadomości o mowie zależnej i niezależnej, streszczenia lektur, bo choć wszyscy wszystkie przeczytali, to zawsze można coś zapomnieć. Po egzaminie dobrze było widzieć zadowolenie na twarzach uczniów, gdy się okazało, że tematy przypasowały. Długopisy były używane do samego końca i nie taki diabeł był straszny. Dziś egzamin z matematyki i również dziś nikogo nie zaskoczy twierdzenie Pitagorasa, równania równoważne albo tożsamościowe, notacja wykładnicza, proporcje, wartości bezwzględne a nawet pierwiastki, gdyż potęgą ósma klasa stoi. W ruch poszły linijki i tęgie głowy zmagają się z królową nauk. No, a jutro test z języka angielskiego. Będzie dobrze, ponieważ angielskiego uczniowie uczą się teraz wszędzie, ten język jest obecny w naszym życiu codziennym niczym język polski. Ale trzeba się wykazać słuchaniem, czytaniem, gramatyką i oczywiście pisaniem. Ciężko jest zdawać egzaminy, ale są one sprawdzianami uczniowskiej pilności, silnej woli, wytrwałości i ciekawości świata. Nie ominą nikogo i nigdzie, zawsze dopadną w różnych szkołach, choćby w szkołach życia i zdajemy je przed najróżniejszymi egzaminatorami. Naszym ósmoklasistom życzymy wysokich wyników z egzaminów, które otworzą im drzwi do wymarzonych szkół. Życzymy, aby w tych wybranych szkołach nauka rozpoczęła się i trwała w ławkach szkolnych, a nie w domu przed komputerem. 

  • Przytul dziecko

    Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii społecznej non-profit "Przytul dziecko", mówiącej o powodach, dla których tego prostego gestu jakim jest PRZYTULENIE DZIECKA nie może zabraknąć w życiu małego człowieka. Efektem tej kampanii są przepiękne zdjęcia.#przytuldziecko

strona: