MENU

  • Akcja „Święty Mikołaj dla zwierząt”.

     

    W grudniu w naszej szkole przeprowadzono z inicjatywy świetlicy szkolnej zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Inowrocławiu. Akcja spotkała się z ogromnym odzewem. Okazało się, że uczniom i przedszkolakom nie jest obojętny los bezdomnych zwierząt. Akcja pomocy niechcianym zwierzętom jest jedną z najprostszych, w jaką mogą włączyć się dzieci. Mogą mieć wtedy satysfakcję i poczucie, że coś zależy od nich, że choć chwilowa poprawa warunków ma znaczenie. Dlatego serdecznie dziękujemy wszystkim przedszkolakom, uczniom, rodzicom, którzy włączyli się w akcję i pokazali, że dzielenie się tym co mamy – to wspaniały gest.

  • Jasełka 2019

  • SAMOZDJĘCIE 2019 - "Zdjęcia od Rodaka dla Kresowiaka na Święta"

    Społeczność uczniowska włączyła się w akcję "Rodacy Bohaterom" i wykonała z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia kartkę świąteczną.

    Dostaliśmy podziękowania z fundacji Lex Lupus za okazane serce i wsparcie Rodakom na wschodzie.

    "Wow! 😍 pięknie dziękujemy w imieniu wszystkich Rodaków! Ogromne brawa dla uczniów. Pozwolimy sobie udostępnić zdjęcia na naszym profilu fundacyjnym i oznaczymy Państwa szkole. Serdecznie pozdrawiamy i ściskamy! ☺️"

  • Aukcja Bożonarodzeniowa 2019

    Piątek 13 grudnia okazał się dla naszej szkoły wbrew przesądom dobrym dniem. Na sali gimnastycznej odbył się główny etap jubileuszowej bo 20- tej aukcji bożonarodzeniowej połączonej z kiermaszem świątecznym. Jak na taki jubileusz przystało to nie jest koniec tegorocznego przedsięwzięcia. Na podsumowania jeszcze za wcześnie. Nasza aukcja wciąż trwa. W bieżącym tygodniu zapraszamy na jej dalszą część. Tym razem na szkolnym korytarzu będzie można wciąż kupić artykuły, które prezentujemy na zdjęciach. Zapraszamy tych, którzy nie mogli być z nami w piątek jak i wszystkich chętnych do zaopatrzenia się w produkty świąteczne, a i znajdzie się coś na prezent pod choinkę. Jakby ktoś nie miał choinki to dysponujemy pięknymi okazami żywego świerku w doniczkach. Do choinki pasują również ozdoby, a na świąteczny stół piękne stroiki obok pysznych pierników. Na ścianie powiesimy dzieło sztuki malarskiej wykonane przez naszych rodziców i podziwiając je jednym okiem, drugim przeczytamy książkę o przygodach Żożo i Lulu i obejrzymy film ofiarowany przez TOPR. Po udanej wizycie u fryzjera za wykupiony voucher zaprosimy rodzinę na sesję fotograficzną. Potem w poczuciu dobrze spełnionych uczynków i obowiązków przykryjemy się ciepłym kocem i pomyślimy - jak dobrze, że są święta. Zjemy tort wykorzystując wylicytowany wcześniej voucher, a potem zrealizujemy kolejny i pobiegniemy na siłownię. Dzieci wyślemy na basen. Niech się uczą pływać! 

     

    ***

     

     

    Tegoroczna aukcja bożonarodzeniowa, jubileuszowa, bo 20- ta dobiega końca. Jak co roku mogliśmy liczyć na ogromną pomoc ze strony rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły, przyjaciół, a nawet osób, którzy choć daleko, to znaleźli sposób, aby wesprzeć naszą imprezę. Kto nie mógł być z nami w piątkowe popołudnie, to popierał nas na odległość. Bardzo miłym gestem były odwiedziny naszych licznych absolwentów (niektórzy przyszli z rodzicami) i podarowane przez nich produkty rękodzieła artystycznego. W odpowiedni nastrój wprowadziły gości występy uczniów wszystkich klas. Dziękujemy za przekazane środki finansowe wszystkim darczyńcom. Za poświęcony czas i pracę potrzebną do wykonania przedmiotów przeznaczonych na kiermasz i licytację. Te ozdoby choinkowe, świąteczne wypieki, stroiki cieszyły nasze oczy, a także podniebienia. Przedmioty kolekcjonerskie, koszulki znanych sportowców, obrazy - były prawdziwą ozdobą tegorocznej aukcji. Dziękujemy za sprzęt medyczny, płyty i ciekawą literaturę. Za licytację, przebijanie i atmosferę wokół całej imprezy. Nabywców znalazły wszystkie vouchery, które zostały nam ofiarowane. Dziękujemy również wszystkim, którzy na Facebooku, popierali nasze działania, przekazywali je dalej i przyczynili się do nawiązania nowych kontaktów, które w przyszłości na pewno okażą się korzystne nie tylko dla szkoły. Dziękujemy organizatorom za całokształt prac, których zwieńczeniem była rekordowa kwota, jaką udało się w tym roku zebrać. Przekroczyliśmy magiczną sumę 10000 zł, która przeznaczona będzie na unowocześnienie szkolnej bazy sportowej. Przede wszystkim takie coroczne akcje poza widocznymi skutkami finansowymi, pomocą materialną scalają nasze szkolne środowisko i dzięki nim mamy nowych przyjaciół. Widząc efekty naszej pracy dochodzimy do wniosku, że warto pomagać i uczyć pomagania nasze dzieci i uczniów. Pomaganie spełnia marzenia nie tylko innych, ale nasze własne, naszych dzieci, które zasługują na dobre warunki w dobrych szkołach. Nie wiemy co będzie dalej, jak potoczą się czyjeś losy, co może stać się dziś, a co jutro, ale tu i teraz wpływa na to co będzie potem. Wszystkim, którzy pomogli spełnić nasze marzenia dedykujemy słowa poetki:Wiersz,, może dziś zostanę poetątylko porozmawiam z wiatremujrzę w tęsknocie gwiazdyopiszę ciszę

    mówmy szeptemnadchodzi wiersz „ 

     

  • Kartka dla Rodaka

  • „Ambasadorzy małych ojczyzn”

    Każde miasto i każda wieś mają swoją opowieść… Doskonale wiedzą o tym uczniowie klasy IV, którzy (będąc jeszcze w klasie III) wzięli udział w konkursie „Ambasadorzy małych ojczyzn”, organizowanym przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną i Kujawsko-Pomorskie Kuratorium Oświaty, w partnerstwie z Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury. Konkurs objęty został Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.Dzieci udowodniły, że doskonale znają i kochają swoją miejscowość przedstawiając ją w niezwykle ciekawy sposób. Za swoją pracę otrzymały główną nagrodę w kategorii „Praca plastyczna ( Klasa I – IV)” .Znamy ich wszyscy i wiemy, że to miłośnicy sztuki, muzyki, literatury czy sportu. Wielokrotnie reprezentowali swoje pasje zdobywając główne nagrody w wielu konkursach. Swoim zamiłowaniom oddają się bez reszty. Malują, śpiewają, rysują, grają w piłkę, a przede wszystkim czytają. Poznają świat i swoją Małą Ojczyznę.A oto „opowieść o Kościelcu”, która stanowiła część pracy konkursowej.„Kościelec to wieś jak każda inna, a jednak wyjątkowa, bo nasza. Tutaj mieszkamy . Tutaj mamy przyjaciół, z którymi spędzamy większość wolnego czasu wśród zieleni, w parku, na placach zabaw bądź na boisku.Kościelec jest bardzo stary. Chodzimy do szkoły, która ma 185 lat. Jej absolwentem jest ks. kard. Józef Glemp Prymas Polski. Na starym cmentarzu znajduje się grób ojca prymasa.Na terenie wsi stoi jeden z najstarszych murowanych kościołów w Polsce, który wybudowano na przełomie XII i XIII wieku. Ta wyjątkowa świątynia nosi wezwanie św. Małgorzaty i gromadzi w jednej bryle wiele stylów architektonicznych ( romański, gotycki i renesansowy).Kościół połączony był z pobliskim późnoklasycystycznym pałacem z 1849 roku, za pomocą podziemnego tunelu. Pałac to dawna rezydencja ostatnich właścicieli – Ponińskich. Zgromadzili oni okazały księgozbiór, który częściowo zachował się do dziś.W parku otaczającym pałac znajdują się pozostałości wczesnośredniowiecznego grodziska oraz tzw. wały szwedzkie. Jest tam też niewielkie jeziorko, w którym Szwedzi podczas potopu mieli zatopić ogromne skarby.Walory historyczne Kościelca są nieocenione, warte zgłębienia.”Gratulujemy Wam i życzymy udanej wycieczki do Bydgoszczy.

  • Wizyta w Muzeum im.Jana Kasprowicza

    27 listopada grupa uczniów uczęszczających na zajęcia kółka plastycznego odwiedziła Muzeum im.Jana Kasprowicza w Inowrocławiu. Celem wycieczki była wystawa czasowa "Sztuka Polska" że zbiorów kolekcjonera Antoniego Michalaka.Wspomniana ekspozycja składa się z unikatowej kolekcji ponad 100 dzieł takich wybitnych autorów jak: Juliusz Kossak, Stanisław Wyspiański, Olga Boznańska, Leon Wyczółkowski, Tadeusz Kantor, Alina Szapocznikowa, Bolesław Biegas i wielu innych.Mogliśmy także obejrzeć wystawy stałe muzeum, które poświęcone są wybitnym twórcom związanym z Inowrocławiem i okolicami - Janowi Kasprowiczowi, Stanisławowi Przybyszewskiemu, Stanisławowi Szenicowi i innym.

  • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

    W dniu 20.11 2019 w naszej szkole uczniowie wzięli udział w konkursie Wiedzy o Prawach Dziecka upamiętniając tym samym 30 rocznicę podpisania Konwencji Praw Dziecka. Włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji "Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF". Przedstawiciele klas od IV do VII zmagali się z testem reprezentując swoją klasę. Zwyciężyła klasa VI w składzie: Anna Kalczyńska, Jagoda Nieznalska, Maria Bassa. II miejsce zajęła klasa VII, którą reprezentowali: Jakub Hermann, Martyna Olszak, Marcel Powalski. Na III miejscu uplasowała się klasa V w składzie: Tomasz Prusiński, Zofia Jaworska i Weronika Burdak. W szkolnym konkursie wyróżnienie otrzymała klasa IV, którą reprezentował następujący skład: Laura Woźniak, Hubert Harenda, Kinga Małek. Wszystkim serdecznie gratulujemy. Na koniec wszyscy uczniowie pozowali do wspólnego zdjęcia ubrani na niebiesko i otrzymali słodki upominek.

  • XXIV Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Fryderyku Chopinie

    19.listopada w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni odbył się XXIV Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Fryderyku Chopinie dla Szkół Podstawowych pod honorowym patronatem Marszalka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego oraz Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.Pierwszy raz mieliśmy zaszczyt wziąć udział w tychże zmaganiach. Szkołę naszą reprezentowały Małgorzata Hensel i Zuzanna Skrzyńska przygotowane przez p. Różę Sielecką. Uczennice te po wspaniałym pierwszym etapie testowym zakwalifikowały się do finału konkursu, którego zmagania obejmowały szeroką wiedzę historyczną, zagadnienia słuchowe, ikonograficzne i dotyczące literatury związanej z osobą F. F. Chopina.Uczniowie, rodzice i nauczyciele wzięli udział w wykładzie prof. dr. hab. Grzegorza Karwasza „Wszystko gra” oraz w pozostawiającym niezapomniane wrażenia muzyczne „Recitalu Chopinowskim” w wykonaniu pianisty Piotra Nowaka.Wśród rozbrzmiewających polonezów, mazurków, walców, nokturnów, scherzo, preludiów i etiud nagrody wszystkim laureatom, finalistom i uczestnikom wręczyła p. Maria Mazurkiewicz Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty.Nasze finalistki otrzymały również „Nagrodę sympatyczną” ufundowaną przez Pana prof. dr. hab. Grzegorza Karwasza.

  • mPotęga

    mPotęga

    W środę, 13 listopada odbyła się gra matematyczna zorganizowana w ramach programu grantowego mPotęga. W grze uczestniczyli uczniowie razem z Rodzicami. Rozwiązywaliśmy sudoku, było matematyczne domino czy układanie puzzli i kolorowanie obrazków wg kodu. Uczestniczy brali też udział w grze "Skaczące żabki". Na zakończenie uczniowie razem z Rodzicami rozwiązywali interaktywny quiz na platformie Kahoot!. Dla uczestników przewidziany był również poczęstunek, kawa i herbata. Atmosfera spotkania była fantastyczna - pojawiły się pytania, kiedy kolejne :) Jak to kiedy - przy kolejnej mPotędze !

  • Debata oksfordzka

    Debata oksfordzka

    13 listopada w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja patriotyzmu. Uczniowie klas VI -VIII uczestniczyli w debacie oksfordzkiej przeprowadzonej przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu. Teza debaty brzmiała: Trudno jest być patriotą w czasach pokoju. Uczniowie szkoły podstawowej mieli okazję zapoznać się z zasadami przeprowadzania tego typu debaty. Wysłuchali stron opozycji, jak i propozycji. Po debacie mieli okazję zadać pytania zarówno opiekunowi Szkolnego Klubu Debat oraz młodzieży z Kasprowicza. Bardzo dziękujemy za tak cenną lekcję patriotyzmu panom Sławomirowi Drelichowi i Maciejowi Wasielewskiemu oraz towarzyszącej im młodzieży. Liczymy, że tego typu lekcje będą odbywały się częściej.

  • OPATRUNEK NA RATUNEK

    OPATRUNEK NA RATUNEK

    Nasza szkoła oraz przedszkolacy po raz kolejny włączyli się do VIII edycji akcji charytatywnej „OPATRUNEK NA RATUNEK” zorganizowanej przez Fundację Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio z Poznania. Zbieraliśmy bandaże (dziane i elastyczne), gazy (jałowe i niejałowe), plastry opatrunkowe, środki dezynfekcyjne, watę. Wszystko to co jest potrzebne do udzielania pierwszej pomocy. Materiały medyczne zostały spakowane i wysłane do fundacji, która przekaże nasze dary do misyjnych szpitali i ośrodków zdrowia w Afryce.„Do misyjnych przychodni i szpitali zgłaszają się najczęściej ludzie najbiedniejsi i najbardziej chorzy. Zgłaszają się ci, których nie stać na leczenie w państwowych szpitalach i nie stać na wizytę u miejscowego szamana. W tropikalnym klimacie rany goją się gorzej, a wiele tropikalnych chorób dotyczy również skóry. W surowych warunkach życia pozbawionego wszelkich wygód nietrudno o rany zadane narzędziami przy pracy w domu i obejściu. Pracujące od najmłodszych lat dzieci często ulegają urazom, cierpią z powodu poparzeń gotowanymi na wolnym powietrzu potrawami lub od ogniska. W tropiku wielką plagą są ugryzienia pcheł piaskowych, którym najczęściej ulegają biegające boso dzieci. W misyjnych przychodniach brakuje dosłownie wszystkiego. Każdy bandaż czy plaster są na wagę złota. Kiedy przychodzą paczki z Fundacji, to zawsze (jest) wielka radość i święto.”Dziękujemy tym, którzy włączyli się w naszą akcję. Niech największą nagrodą dla Nas Wszystkich będzie świadomość, że gdzieś, choćby nawet w najdalszym krańcu świata, żyje osoba, której mogliśmy pomóc.

  • Debiut piątoklasistów na scenie za nami! Emocji było co niemiara.

    Debiut piątoklasistów na scenie za nami! Emocji było co niemiara.

    W piątek -8 listopada w Centrum Promocji i Dialogu w Janikowie V klasa z Zespołu Placówek Oświatowych w Kościelcu przedstawiła inscenizację "Kopciuszka". Pierwszymi odbiorcami sztuki były przedszkolaki z oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Janikowie. Po krótkiej przerwie młodych aktorów oklaskiwała publiczność –mali i duzi, którzy z wyprzedzeniem nabyli wejściówki na spektakl. Wrażenia niesamowite! W baśniowy świat wprowadziła nas piękna gra młodych aktorów, niezwykłe kostiumy i scenografia niczym z prawdziwego teatru. Ogromne podziękowania dla reżyserki widowiska –p. Kamili Tomaszewskiej, Klaudii i Kasi z CPiD w Janikowie- za wszelką pomoc, ogromne DZIĘKUJEMY dla rodziców uczniów klasy piątej, Rady Rodziców ZPO w Kościelcu. Ogromne BRAWA dla piątoklasistów za pracę i serce włożone w przedstawienie! A było ono tak udane, że niebawem kolejne wystawienia „Kopciuszka” 😊 Zapraszamy!

  • Święto Niepodległości

    Święto Niepodległości
    08.11.2019

    8 listopada w naszej szkole obchodziliśmy święto Niepodległości. Okolicznościowy program "Moja Ojczyzna" przygotowani uczniowie klasy II, IV, VI, VII i VIII. Wierszem i piosenką przypomnieli ważne wydarzenia z historii Polski, bo "Naród bez historii błądzi, jak człowiek bez pamięci".

  • 11:11

    11:11
  • Akcja ROGAL 2019

    Akcja ROGAL 2019

    Rogale 2019🥐😋

    Akcja rogal zakończona. Było pysznie i słodko.

    Serdecznie podziękowania dla Rady Rodziców oraz dziewcząt zaangażowanych w sprzedaż wypieków.

  • Brawo Wy!

    Brawo Wy!

    W ostatnim czasie w szkole uczniowie klasy VII i VIII brali udział w szkolnych etapach Kuratoryjnych Konkursów Przedmiotowych. Były to niewątpliwie trudne zmagania z wiedzą obejmującą zakres całej szkoły podstawowej z danego przedmiotu. Marcin Woźnica oraz Janek Tomaszewski, uczniowie klasy VIII okazali się matematycznymi tęgimi głowami i zakwalifikowali się do następnego, rejonowego etapu tego konkursu. Bardzo nas to cieszy, składamy chłopcom gratulacje, a życząc sukcesu w następnym etapie obiecujemy trzymać kciuki i wspierać ich na wszelkie możliwe sposoby. Kolejne zmagania z królową nauk dopiero w grudniu, ale czasu nigdy za wiele, zwłaszcza, że ta królowa dumna, wymagająca i nie toleruje braku systematyczności i solidności. Przed Marcinem i Jankiem dużo pracy, z którą sobie niewątpliwie poradzą, tymczasem należą im się duże brawa! 

  • VIII Przegląd Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej.

    VIII Przegląd Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej.

    W sobotę 26 października w Klubie Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy odbył się VIII Przegląd Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej. Naszą szkołę reprezentowała liczna grupa utalentowanych muzycznie uczniów. Zarówno soliści - Natalia Burdak, Zuzanna Chrząszcz i Miłosz Skrzypek jak i zespół wokalny w składzie: Aleksandra Batlińska, Natalia Cieślak, Julia Borowicz, Patrycja Jagodzińska, Wiktoria Muszyńska i Julia Jaworska zaprezentowali po dwa utwory : pieśń patriotyczną i piosenkę żołnierską.Patriotyczne i żołnierskie melodie wzruszały i wprawiały w zadumę, a także wywoływały uśmiech i radość. Wszystkie wykonania zasłużyły na ogromny podziw i uznanie.Wśród wyróżnionych wokalistów znalazł się Miłosz Skrzypek, który przepięknie zaśpiewał piosenki „ Miejcie nadzieję” oraz „O mój rozmarynie”. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

  • "Szkoła Pamięta"

    "Szkoła Pamięta"

    Włączyliśmy się w akcję MEN: „Szkoła pamięta”.Uczniowie naszej szkoły i przedszkola jak co roku uporządkowali mogiły bohaterów powstania wielkopolskiego na kościeleckim cmentarzu, zapalili znicze jako symbol pamięci o poległych. Na zajęciach przybliżono dzieciom sylwetki miejscowych bohaterów. W ten sposób społeczność uczniowska w szczególnym czasie zbliżającego się święta zmarłych uczciła pamięć o zasłużonych dla naszej małej ojczyzny.

  • Straż

    ZAJĘCIA EDUKACYJNE W SALI „OGNIK”

    W dniu 24.10.2019r. uczniowie klasy VI pojechali do Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu na zajęcia edukacyjne w sali „OGNIK” w ramach orientacji zawodowej.Uczniowie pod czujnym okiem instruktora zdobywali wiedzę z zakresu bezpieczeństwa pożarowego, poznali funkcjonowanie straży pożarnej i podpatrzyli na czym polega codzienna praca strażaków.Przebrani w stroje prawdziwych strażaków mogli wcielić się w ich role. Na początek obejrzeli ciekawe i zabawne prezentacje multimedialne dotyczące zachowania i radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia pożarem. Potem instruktor ciekawie opowiadał i demonstrował w specjalnie przygotowanych kącikach prawidłowe postępowanie w sytuacjach zagrożenia. Uczniowie nauczyli się jak prawidłowo wezwać służby ratownicze, co w praktyce okazało się dość trudne, a także jak prawidłowo wykonać pierwszą pomoc.Najciekawszy okazał się mobilny symulator zagrożeń pożarowych w budynku mieszkalnym, gdzie podczas pokazu zadymienia dzieci zobaczyły na własne oczy jak rozprzestrzenia się dym w realnych warunkach pożaru, przeprowadzili próbną ewakuację zgodnie ze znakami ewakuacyjnymi, które wcześniej zostały dokładnie omówione. Następnie instruktor pokazał jak wygląda Centrum Powiadamiania Ratunkowego gdzie strażacy przyjmują zgłoszenia o zagrożeniu życia lub mienia i kierują odpowiednie służby ratownicze do pomocy. Młodzi adepci zadali strażakom mnóstwo ciekawych pytań, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi.Po zajęciach teoretycznych przyszedł czas na zwiedzanie strażnicy. W ogromnych garażach podziwiali nowoczesne pojazdy i wozy strażackie. Obejrzeli nowoczesny sprzęt np. węże gaśnicze, nożyce do cięcia metalu, specjalny ubiór do pożaru, zestaw ratowniczy, aparaty ochrony dróg oddechowych, sygnalizatory bezruchu, kurtynę wodną, ubranie specjalne- żaroodporne, ponton, motorówkę i całe wyposażenie, które jest potrzebne by nieść pomoc.

    Na koniec dzieci podziękowały strażakom za przeprowadzenie zajęć i otrzymały od instruktora odblaski na pamiątkę udziału w zajęciach.

strona: