Konkurs „ PALMA WIELKANOCNA” rozstrzygnięty.
W świetlicowym konkursie na „Najpiękniejszą palmę wielkanocną” wzięło udział 18 palm wielkanocnych. Wszystkie są piękne, oryginalne i niepowtarzalne.
Jurorom było niezmiernie trudno wyłonić nagrodzonych, ponieważ każda z palm zasługiwała na uznanie. Komisja dokonała przeglądu prac konkursowych, podczas którego oceniana była estetyka wykonania, walory artystyczne pracy oraz pomysłowość.
Oto zwycięzcy:
I miejsce zajął Rafael Correa-Tomczak z klasy III
II miejsce zajęła Liliana Sikorska z klasy II
II miejsce zajęła Kornelia Bogusz z klasy I
Wyróżniono również : Huberta Harendę, Zofię Jaworską, Hannę Bielską, Natalię Knasiak, Antoniego Zarembę, Antoniego Czajkowskiego, Wiktora Bartoszczę, Zuzannę Stępniewską, Adama Gabryka, Julię Gabryk, Wiktorię Wesołowską, Marię Jordanowską, Agatę Wesołowską Nadię Modrzejewską oraz Kacpra Woźniaka.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.
Od kilkunastu lat nasza szkoła bierze udział w Programie Edukacyjnym "Ratujemy i Uczymy Ratować" prowadzonym przez Fundację WOŚP. Uczniowie klasy pierwszej podczas specjalnych zajęć poznawali zasady udzielania pierwszej pomocy. W ten sposób dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami i kształtują właściwe nawyki - pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym.
W dniu 31 marca świętowaliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Książki dla dzieci. Z tej okazji biblioteka wraz z uczniami klasy IV Leną Wodzińską, Emilią Prusińską, Beatą Małek oraz Pawłem Kalczyńskim ( pomysłodawcami całej akcji) zorganizowali kiermasz książek dla dzieci. Udało nam się zebrać 350 złotych. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup nowych książek. Wszystkim, którzy wzięli udział w kiermaszu serdecznie dziękujemy.
W czwartek 31 marca rozdano nagrody za konkurs na Logo Biblioteki. W konkursie wzięło udział 12 osób. Wszystkie prace były piękne i pomysłowe a uczestnicy otrzymali nagrody i wyróżnienia. I miejsce zajęła praca Pawła Kalczyńskiego z klasy IV, II miejsce zajęła praca Wiktora Bartoszcze z klasy VII a III dwie prace Leny Wodzińskiej z klasy IV i Alicji Woźniak z klasy II. Pozostali uczestnicy to: Liliana Łukowska, Kamil Matykiewicz, Marysia Jordanowska, Kalina Tomaszewska, Zosia Pannert, Antek Czajkowski, Kinga Małek i Julia Tomczak. Zwycięskie logo zostanie umieszczone na bibliotecznej pieczątce. Dziękujemy bardzo za udział i zaangażowanie. Wszystkim serdecznie gratulujemy.
Ania, Jaśmina, Małgosia i Zuzia uczennice kl. VIII brały wczoraj udział w Wojewódzkim konkursie ,,Kasper matematyczny” organizowanym przez I L O im. Jana Kasprowicza z Oddziałami Dwujęzycznymi w Inowrocławiu. Konkurs był dwuetapowy. Przez 75 minut należało rozwiązać 15 zadań wielokrotnego wyboru, a po przerwie w ciągu 60 minut 4 zadania otwarte. Atmosfera na konkursie była rzecz jasna naukowa, bo jak inaczej, skoro zgromadziły się na nim 216 tęgie, matematyczne głowy. Uff…! Ta matematyka, to jednak królowa! Ile ją trzeba cenić, ten tylko się dowie, kto ją umie, i rozumie, i ma na nią miejsce w głowie.
Ani, Jaśminie, Małgosi i Zuzi życzymy matematycznych sukcesów, ale także i takich, które będą spełnieniem ich marzeń i dawały możliwość rozwijania pasji, oraz sprawdzania się na nowych, życiowych drogach.
***
We wtorek 29.03.br. w I LO im. Jana Kasprowicza z Oddziałami Dwujęzycznymi w Inowrocławiu odbył się finał konkursu "English is easy", w którym naszą szkołę reprezentował uczeń klasy VIII Kacper Woźniak. Gratulujemy udziału, trzymamy kciuki!
DZIEŃ BEZ PLECAKA czyli uczniowska wyobraźnia nie ma granic !!!
Są takie wyjątkowe dni w roku szkolnym, kiedy uczniowie mogą wykazać się inwencją i pomysłowością.
23 marca w naszej szkole został ogłoszony przez Samorząd Szkolny DNIEM BEZ PLECAKA. Tradycyjne torby i plecaki poszły w kąt. Zamiast nich pojawiły się sklepowe koszyki, walizki na kółkach, wózki dla lalek, beczki, taczki, garnki, klatki dla zwierząt domowych oraz wiele innych!
Oczywiście przyjście do szkoły bez plecaka nie zwalniało z zabrania wszystkich potrzebnych tego dnia rzeczy. Jak widać na zdjęciach, pomysłów było sporo i niektórym trochę ciężko było się poruszać po szkole z niestandardowym pojemnikiem na przybory i książki.
Najbardziej kreatywne pomysły zostały nagrodzone. W klasa I-III nagrodę otrzymał Fabian Wencka za wózek do ciężarów ze skrzynką. W klasach IV-VIII bezkonkurencyjny był Franek Pannert, który podręczniki przyniósł w taczce ogrodowej.
Wyróżniono także, Alana Gruszczyńskiego za nosidło Koziołka Matołka i Adriana Sulikowskiego za wózek dziecięcy.
Maria Bassa i Miłosz Skrzypek, z klasy VIII, wzięli udział w półfinale VIII edycji ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego - W kręgu poezji i prozy łagrowej więźniarek KL Ravensbrück, zorganizowanego w bydgoskiej Delegaturze IPN.
Zadaniem konkursowym była recytacja fragmentu trudnej prozy i poezji obozowej.
Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.
Z przyjemnością informujemy o sukcesie uczennic naszej szkoły w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pod tytułem "Toruńskie legendy czytamy - pierniki zjadamy".
Celem konkursu było stworzenie ilustracji obrazującej wybraną przez siebie legendę toruńską.
Małgosia Hensel z klasy VIII, w kategorii klas VII-VIII, zajęła I miejsce, a Laura Woźniak z klasy VI, w kategorii klas IV- VI, zajęła III miejsce.
Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali podziękowania za udział w konkursie.
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy !!!
W poniedziałek obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Matematyki. W jego ramach uczniowie każdej klasy otrzymali do rozwiązania zestaw matematycznych zagadek. Jeśli nie zaspokoił on matematycznych apetytów uczniów, mogli się zgłaszać po kolejne Klasy biorące udział w zabawie spisały się znakomicie! W zabawie, że świetnym wynikiem, brał też udział zespół sekretariatu z panią Izą na czele! Dziś wręczyliśmy dyplomy oraz słodki upominek, aby uzupełnić energię zużytą podczas wysiłku intelektualnego Pamiętaliśmy też o uczniach, którzy przygotowali memy. Mogliście je oglądać w poprzednim poście o Dniu Matematyki. Matematyka to przygoda, którą przeżywamy codziennie, a kolejne święto Królowej Nauk już za niecały rok!
"Rozpocznij tam, gdzie jesteś. Wykorzystaj to, co masz. Zrób to, co możesz".
Arthur Ashe
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza szkoła otrzymała certyfikat Fundacji dla Rodaka za udział w tegorocznej akcji "Lekcja dla Rodaka", dzięki której zyskaliśmy wiedzę, o losach potomków polskich zesłańców na stepy Kazachstanu.
***
Uczniowie z klas V-VIII wzięli udział w projekcie edukacyjnym pod tytułem "Nasza Mała Ojczyzna", w którym prezentowali najcenniejsze historycznie miejsca, zabytki, architekturę, a przede wszystkim osoby bezpośrednio związane z Kościelcem.
Projekt realizowany był przez Szkołę Podstawową im. Władysława Jagiełły w Borku Wielkopolskim, w połączeniu ze szkołami z całej Polski.
Głównym celem innowacji było przygotowanie uczniów do pogłębiania wiedzy o regionie, wzbogacone wiedzą o powstaniu wielkopolskim na naszym terenie.
***
Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła otrzymała zaświadczenie za udział drugiej edycji Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Powstańcy'44- pamiętamy!".
Ponadto, za przeprowadzoną zbiórkę pieniężną na rzecz Powstańców Warszawskich otrzymaliśmy podziękowanie od Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.
Solidarni z Ukrainą
Dziękujemy za ogromny odzew na apel dotyczący zbiórki artykułów dla Naszych Sąsiadów uciekających przed wojną. Część darów została już przekazana do punktu zbiorczego w OKiT w Pakości. Przypominamy, że zbiórka trwa do piątku 4 marca.
BRAWO WY!
Uczniowie z klas V –VIII, którzy w I semestrze osiągnęli wysokie wyniki w nauce –średnią ocen co najmniej 5,0 oraz co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania, zostali dziś wyróżnieni stypendiami. Jesteśmy dumni z Waszych wyników, wiedzy, umiejętności i aktywności! Brawo Wy:
Bielski Maciej
Stiller Julia
Szubertowska Hanna
Harenda Hubert
Małek Kinga
Woźniak Laura
Wiktor Bartoszcze
Roksana Olszewska
Hensel Małgorzata
Kalczyńska Anna
Łukowski Cezary
Skrzyńska Zuzanna
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Miłość nie tylko od święta… - walentynki w naszej szkole
Dzień świętego Walentego, popularnie zwany walentynkami, wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych imprez. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Nie traktujemy go w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim jako okazję do okazania sobie serdeczności, życzliwości, ciepła, podjęcia rozważań o miłości i jej sensie.
Z inicjatywy Samorządów Uczniowskich tradycyjnie zorganizowano „pocztę walentynkową”. Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, wrzucali kartki walentynkowe (w większości własnoręcznie wykonane) do specjalnie przygotowanych pudełek. Trzeba przyznać, że szkolny listonosz nie narzekał na brak pracy, było bowiem wielu chętnych, którzy skorzystali z tej możliwości. Nie zabrakło wyrazów sympatii pod adresem nauczycieli pracowników szkoły.
W tym dniu obowiązywał także specjalny dress code - ubrania w kolorze czerwonym, a na szkolnym korytarzu stanęła walentynkowa ścianka do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia .
Uczniowie mieli także możliwość w walentynkowej szkolnej „cukierni” zakupić sobie słodkie ciasteczka w kształtcie serduszek.
To był bardzo miły dzień.
Jak co roku Zespół Placówek Oświatowych w Kościelcu współgrał z WOŚP. Podczas 30-go jubileuszowego finału WOŚP wolontariusze z naszej szkoły wspierali Orkiestrę zbierając pieniądze do puszek. Chociaż pogoda nie sprzyjała, udało się zebrać 2668,18 zł na rzecz WOŚP. Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy poświęcili swój czas na pomoc innym, dziękujemy też ofiarodawcom. Uczniowie naszej szkoły wspierali WOŚP swoimi występami. W poniedziałek w szkole odbyła się coroczna loteria fantowa, z której dochód zostanie przekazany na rzecz WOŚP. Gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej!
***
Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym, że tylko wszystko, co robimy dla innych, jest tym, co naprawdę warto robić”- Carroll Lewis
Pragniemy z całego serca podziękować darczyńcom, uczniom, przedszkolakom oraz pracownikom szkoły, którzy zaangażowali się przy organizacji loterii fantowej 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która odbyła się 31.01, 1.02 2022r. w ZPO w Kościelcu.
Dzięki dobrym sercom i ofiarności wielu osób nasza loteria odniosła sukces, a kwota 421zł. została przekazana na konto WOŚP w Warszawie za pośrednictwem banku PEKAO SA I O. w Inowrocławiu.
Dziękujemy za okazaną życzliwość i hojność.
Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej!
Początek 2022r. przyniósł pierwszą zmianę w naszej szkolnej rzeczywistości. Po 30 latach w kościeleckiej szkole pracę kończy p. dr Róża Sielecka, która obejmuje stanowisko zastępcy burmistrza Pakości. Dyrektor, Grono Pedagogiczne, pracownicy, rodzice i społeczność uczniowska dziękują za całokształt pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, za ogrom działań i zaangażowanie w czasie tak długiego stażu. Mamy nadzieję, że sentyment do naszej szkoły pozostanie na zawsze. Gratulujemy i życzymy powodzenia, siły i wszystkiego dobrego w nowym miejscu, w nowym otoczeniu i wyzwaniu. Nie żegnamy się, mówimy do zobaczenia, bo z pewnością przed nami wiele okazji do spotkań. Dziękujemy i życzymy
powodzenia!
Otrzymaliśmy podziękowanie z Fundacji Lex Lupus i Stowarzyszenia Odra-Niemen za udział w tegorocznej edycji zbiórki Rodacy Bohaterom. Przygotowane dary pojadą do Polaków na Litwę, Ukrainę i Łotwę.
Dziękujemy Państwu, że byliście z nami i tworzyliście Rodacy Bohaterom edycję 2021.
Uczniowie z klas I-III w czasie pobytu w świetlicy szkolnej realizowali cykl zajęć w ramach programu edukacyjnego PSIA LEKCJA we współpracy ze STOWARZYSZENIEM ZWIERZĘTA LUDZIOM z Warszawy. Podczas zajęć uczniowie zostali wyposażeni w podstawową wiedzę z obszaru potrzeb psa, sposobów komunikacji oraz tego jak pies może pomagać innym.
W ramach programu omówione zostały trzy moduły:
1. Lekcja “Mój przyjaciel pies” – pakiet materiałów o opiece nad psem, jego potrzebach, zdolnościach i talentach.
2. Lekcja “Przybij łapę” – pakiet materiałów o komunikacji psów, różnych, ważnych sygnałach wysyłanych przez psy do ludzi czy innych zwierząt.
3. Akcja „Przyłóż łapę do czegoś dobrego” –Uczniowie mają okazję przekazać dalej ważną wiedzę!
Podczas realizacji lekcji uczniowie obejrzeli kilka ciekawych filmów edukacyjnych np. „12 zachowań, które denerwują twojego psa”, „ 11 oznak psiej miłości”, „ Gdy twój pies skręca ogon”. Następnie pojmowali z nauczycielem ciekawe dyskusje na temat emocji psów i ich potrzeb , sposobie komunikacji oraz zasadach bezpiecznego zachowania się przy psie. Podczas zajęć nauczyciel starał się wytłumaczyć uczniom jak buduje się więź między zwierzęciem a psem, omówiono również istotne elementy relacji zwierzęcia i człowieka, takie jak przywiązanie, zaufanie, miłość i bezpieczeństwo. Uczniowie korzystali z pakietu materiałów: zeszyt ćwiczeń nr 1, zeszyt ćwiczeń nr 2, które mówiły o opiece nad psem, jego potrzebach oraz zdolnościach i talentach. Uczniowie bardzo chętnie opowiadali o swoich pupilach. Przynosili zdjęcia swoich czworonożnych przyjaciół. W czasie trwania zajęć dzieciom towarzyszyły ich domowe psiaki-maskotki oraz gość specjalnych najbardziej znany pies na świecie SCOOBY DOO. W ramach podsumowania zajęć wykonane zostały plakaty ze zdjęciami swoich pupili. Dodatkowym elementem zajęć było wirtualne spotkanie z weterynarzem, poznanie specyfiki pracy weterynarza. Dzieci zobaczyły w co wyposażony jest gabinet lekarza weterynarii. Określały różnice między lekarzem dla ludzi , a lekarzem dla zwierząt.
Uczniom bardzo podobał się ten cykl zajęć czego dali wyraz swoim zaangażowanie na zajęciach. Mamy nadzieje, że dobyta wiedza i umiejętność przydam im się codziennym życiu.