Już po raz drugi szkoła i przedszkole przyłączyły się do akcji „RODACY BOHATEROM”. Akcja miała na celu pamięć o Tych Polakach, którzy kiedyś narażali swoje życie za naszą Ojczyznę, a dziś przyszło im żyć w biedzie i zapomnieniu. Stowarzyszenie Odra-Niemen, które jest pomysłodawcą i głównym organizatorem akcji postanowiło wyjść temu naprzeciw i we współpracy ze szkołami w tym szczególnym czasie jakim są Święta Bożego Narodzenia, pokazać, że mimo dzielących nas kilometrów i granicy, pamiętamy. Uczniowie, przedszkolacy, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły, przez cały miesiąc, w ramach akcji zbierali żywność długoterminową, która wkrótce trafi do polskich kombatantów na Kresach. Do paczek dołączone zostały ręcznie wykonane przez uczniów karty z życzeniami świątecznymi. Dodatkowo uczniowie klasy VIII zrobili sobie zdjęcie w ramach akcji SAMOZDJĘCIE trzymając w ręku wykonaną przez nich ogromną kartę z życzeniami świątecznymi. Zdjęcie trafi wraz z darami w postaci albumu do naszych rodaków za pośrednictwem Fundacji LEX LUPUS z Torunia. Takie inicjatywy umożliwiają naszym uczniom poznanie niezwykłych losów „świadków historii”, a przy tym kształtują postawy patriotyczne, wyzwalają wrażliwość na potrzeby innych i uczą pomagania.
Serdeczne podziękowania składamy naszym DARCZYŃCOM.
Kolejny raz Rada Rodziców w roli Świętego Mikołaja. Dziękujemy serdecznie za ufundowanie wszystkim przedszkolakom i uczniom świątecznych słodkości i cudowny przedsmak świąt.
Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. „Łowiectwo i wędkarstwo w walce o bioróżnorodność środowiska” pod honorowym patronatem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego został rozstrzygnięty!
Prace były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych – pierwsza dla uczniów z klas I — IV, a druga dla uczniów klas V – VIII.
Laureatami w swoich kategoriach zostali uczniowie naszej szkoły: Paweł Kalczyński z klasy IV i Kinga Małek z klasy VI.
Wyróżnienia otrzymali: Kalina Tomaszewska z klasy III, Lena Wodzińska z klasy IV, Alicja Woźniak z klasy I, Zofia Jaworska z klasy VII, Laura Woźniak z klasy VI.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Wszystkie prace zostaną opublikowane na stronach Urzędu Miejskiego w Pakości.
Ho, ho, ho…! Przed nami tydzień wielkich wrażeń i świątecznej atmosfery. Wszystkie mikołaje, darczyńcy, dobrodzieje, przyjaciele naszej szkoły i ci, którym nie są obojętni nasi uczniowie i przedszkolacy, łączymy się by uroczyście otworzyć 22 Aukcję Bożonarodzeniową. To nic, że w trudnych pandemicznych warunkach. W ramach aukcji zapraszamy wszystkich do szkoły na kiermasz, na którym można zaopatrzyć się w świąteczne stroiki, pierniki i każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Kto nie może nas osobiście odwiedzić, może kupować przez Internet rezerwując w komentarzach wybrany numer artykułu.
Hitem naszej aukcji jest w tym roku licytacja pamiątkowego, kolekcjonerskiego kompletu, w skład którego wchodzi koszulka, fan karty i plakat z podpisami kadry LECHA POZNAŃ. Bo KKS LECH POZNAŃ wspiera naszą aukcję bożonarodzeniową. To i my musimy ich wesprzeć poprzez wiarę, zainteresowanie i kibicowanie. Kolekcjonerzy i kibice! Kto przebije Tajemniczego Szpicbródkę? Życząc całej kadrze zdobycia Mistrzostwa i Pucharu Polski w jubileuszowym sezonie 2021/2022- na 100-lecie przebijajcie ile chcecie!!!
To nie wszystko. Zapraszamy również do licytowania wybranych stroików, piernikowych choinek, uroczego domku jak również reprodukcji obrazu namalowanego przez Edouarda Cortes (1882-1969). To francuski malarz, przedstawiciel post- impresjonizmu, który przez 60 lat malował Paryż w różnych porach roku i w różnych warunkach atmosferycznych. Specjalnie na naszą aukcję obraz podarował nam pan Andrzej Stachowiak. Prezentowane świąteczne artykuły to rękodzieła artystyczne wykonane przez naszych uczniów, rodziców, nauczycieli i pomagających nam przyjaciół. Naszą tegoroczną aukcję wspiera również Koło Gospodyń Wiejskich w Kościelcu. Znajdziecie u nas artykuły przekazane nam przez członków Koła. Serdecznie wszystkim dziękujemy, życzymy dobrej zabawy. Dochód uzyskany ze sprzedaży podczas aukcji będzie przeznaczony na wzbogacenie bazy sportowej w naszej szkole.
22 AUKCJĘ BOŻONARODZENIOWĄ UWAŻAMY ZA OTWRTĄ!!!
Marta Pliszka z kl. VIII otrzymała wyróżnienie w gminnym konkursie literackim "Człowiek we wszechświecie" zorganizowanym przez bibliotekę w Pakości.
W sobotę 27.11.2021r . uczniowie naszej szkoły próbowali swoich sił w dwóch konkursach. Miło nam poinformować , że z obu prób wyszli zwycięsko.
W Bibliotece Miejskiej im, Jana Kasprowicza odbywał się IX Wojewódzki Konkurs Krasomówczy „Tu jestem” pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego, Przewodniczącej Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Elżbiety Piniewskiej (pomysłodawczyni imprezy) oraz Prezydenta Miasta Inowrocławia Ryszarda Brejzy.
Najlepszym młodym mówcą województwa okazała się uczennica klasy VIII naszej szkoły – Małgosia Hensel. Jej wystąpienie poświęcone szkole w Kościelcu zostało wysoko ocenione przez jury w składzie: Urszula Guźlecka (dziennikarka TVP Bydgoszcz, uhonorowana tytułem „Mistrz Mowy Polskiej”), Krystyna Lewicka-Ritter (dziennikarka, popularyzatorka folkloru kujawskiego), Bogdan Wojtysiak (inowrocławski historyk i regionalista). Małgosia jako zwyciężczyni miała okazję udzielić krótkiego wywiadu dla bydgoskiej telewizji, który został wyemitowany w sobotnich popołudniowych ‘Zbliżeniach”. (https://bydgoszcz.tvp.pl/57158061/zblizenia-27112021-g-1830 16 minuta)
W Młodzieżowym Domu Kultury im, Janusza Korczaka w Inowrocławiu również w sobotę odbył się Powiatowy Konkurs „Jesień wierszem malowana”. Uczniowie naszej placówki prezentowali swój kunszt recytatorski. W kategorii klas VII- VIII uczeń kl. VIII– Miłosz Skrzypek zajął II miejsce. To kolejny już sukces Miłosza, który pięknie interpretuje poezję.
Serdecznie gratulujemy, cieszymy się z Waszych sukcesów. Są one dla nas powodem do radości i dumy. Trzymamy kciuki za kolejne próby i zachęcamy innych do spróbowania swoich sił w następnych konkursach.
W bieżącym roku szkolnym, po raz drugi, nasza szkoła uczestniczy w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Powstańcy'44 – pamiętamy” objętym honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum II Wojny Światowej oraz Towarzystwa Przyjaciół Warszawy.
Uczniowie klasy VIII realizując cele projektu zapoznają się z różnymi aspektami życia w powstańczej stolicy. Ale nie samą teorią człowiek żyje i dlatego przygotowali wybrane potrawy z okupacyjnej kuchni: powstańcze chlebki z mąki żytniej i ziemniaków oraz powstańcze pierogi z ziołami.
Uczniowie naszej szkoły: Kinga Małek z kl. VI i Miłosz Skrzypek z kl. VIII zdobyli wyróżnienia w konkursie literackim „O przyrodzie słów kilka”. Organizatorem konkursu był Nadgoplański Park Tysiąclecia. Zadanie uczestników polegało na napisaniu artykułu lub opowiadania na temat zwierząt lub roślin z terenu parku. Wyróżnionym uczniom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Czworo uczniów kl. VIII naszej szkoły brało udział w piątek 19 listopada w międzynarodowych zawodach matematyczno – fizycznych Náboj Junior organizowanych w Polsce, w Czechach, we Francji i na Słowacji. W tym samym czasie, przez 120 minut 1003 czteroosobowe drużyny rozwiązywały nietypowe, wymagające wiedzy, wyobraźni i pomysłowości zadania z matematyki i fizyki. W Polsce startujących drużyn było 297. Nasza silna grupa to Ania, Małgosia, Cezary i Dominik. Warto dodać parę ciekawostek dotyczących konkursu. Charakteryzował się swoistymi zasadami uczestnictwa, które należało surowo przestrzegać aby drużyna nie była zdyskwalifikowana. Do rozwiązania były 42 zadania, których stopień trudności rósł wraz z jego numerem, a sukces zależał nie tylko od indywidualnych predyspozycji zawodników, ale też od efektywnej współpracy całej drużyny. Możemy się pochwalić wysokim 163 miejscem w Polsce, najlepszym w całym inowrocławskim okręgu. Jaka naukowa atmosfera panowała podczas zawodów i jaki umysłowy wysiłek podjęli nasi uczniowie widać na zdjęciach. Dziękujemy naszej zgranej czwórce za pracę jaką włożyli w przygotowanie się do zawodów, a że przed nimi jeszcze wiele egzaminów i konkursów to życzymy im sukcesów na naukowym polu. Bo nie da się ukryć, w życiu najwięcej czasu trzeba poświęcić ćwiczeniom.
Mamy przyjemność poinformować, że sześcioro uczniów z klasy VIII: Maria Bassa, Małgorzata Hensel, Dominik Kuzera, Cezary Łukowski, Jaśmina Paciorek i Miłosz Skrzypek reprezentowało naszą szkołę w Regionalnym Konkursie Recytatorskim „Pokolenie Baczyńskiego” zorganizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej z Delegaturą w Bydgoszczy.
Konkurs został zorganizowany w roku Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz Tadeusza Różewicza, w związku z przypadającą w 2021 r. setną rocznicą ich urodzin.
W konkursie adresowanym głównie dla uczniów szkół ponadpodstawowych zaszczytne III miejsce zajął – Miłosz Skrzypek.
Udział w konkursie pozostałych uczestników również został doceniony – wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a w szczególności Miłoszowi, życzymy dalszych sukcesów!!!
Przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji #Szkoładohymnu. O 11:11 w ramach obchodów Święta Niepodległości wszystkie klasy i grupy przedszkolne odśpiewały hymn państwowy.
Z okazji Święta Niepodległości zapraszamy do obejrzenia okolicznościowego występu przygotowanego przez uczniów szkoły i dzieci z przedszkola.
https://www.facebook.com/100022831323119/videos/428345035352379/
Dziś w naszej szkole słodkości od rana. Dziękujemy Radzie Rodziców za możliwość skosztowania rogali marcińskich.
Uczniowie, klas V-VIII, w tym tygodniu, włączyli się w obchody 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Świętowali inaczej niż dotąd – rozwiązując zakodowane zadania, wyszukując symboli związanych z niepodległością, pisząc „List do Polski”, a także rywalizując ze sobą, w formie zabawy, w szkolnym teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Uczniowie z największą wiedzą zostali wyróżnieni na zdjęciach. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!
Już gotowe i wysłane kartki do Rodaków zamieszkałych poza granicami kraju. Po raz kolejny nasi uczniowie własnoręcznie wykonali świąteczne kartki pocztowe w ramach akcji „Kartka dla Rodaka”. Do świąt mamy jeszcze sporo czasu, ale my już dziś myślimy o tych, którzy tęsknią za ojczyzną. Kraje, do których je wysyłamy to: Kazachstan, Obwód Kaliningradzki, Czarnogóra, Litwa, Białoruś, Ukraina, Czechy, Belgia, Kanada, Łotwa, Armenia, Gruzja, Estonia, Mołdawia, Nowa Zelandia, Bośnia i Hercegowina, Węgry, Wielka Brytania, Chorwacja, Macedonia i Włochy.
W październiku rozpoczęliśmy ekscytującą zabawę z programem „ Czytanie ma Moc”. Artur B. Chmielewski i Ewelina Zambrzycka – Kościelnicka autorzy książki pt.” Kosmiczne wyzwania” wysłali nas w misję odkrywczą Kosmosu. Poznaliśmy pojęcie grawitacji, dowiedzieliśmy się co to jest galaktyka, obserwowaliśmy jak zmienia się wygląd nieba w czasie różnych pór roku. Jak prawdziwi inżynierowie zaprojektowaliśmy, a potem skonstruowaliśmy łaziki do penetracji komety. Rozwiązywaliśmy mega ciekawe problemy, które odkryły nasze mocne strony i ukryte talenty. Z pewnością możemy uznać, że wszyscy mamy talent do wysyłania w Kosmos prawdziwych robotów, a nasze pomysły i niekonwencjonalne sposoby pracy dowodzą naszej kreatywności.
Kampania "Znamię!-Znam je?” To kolejny program, w którym bierze udział nasza szkoła. Zachorowania na nowotwory złośliwe stanowią istotny problem dla zdrowia publicznego. Rokrocznie w Polsce notuje się ponad 160 tysięcy nowych rozpoznań choroby nowotworowej. Większości z nich moglibyśmy uniknąć, zmieniając nasz styl życia czy regularnie się badając. Według Krajowego Rejestru Nowotworów tylko w ubiegłym roku zanotowano aż 4356 zachorowań. Codziennie z powodu czerniaka życie traci 4 mieszkańców Polski. Zasadniczą przyczyną niniejszego stanu jest rozpoznawanie nowotworu w zaawansowanym stadium, co wynika nadal ze zbyt niskiej świadomości społecznej na temat czerniaka – czym jest, jakie są czynniki ryzyka zachorowania oraz jakie są metody skutecznej profilaktyki. Taką wiedzę uzyskali uczniowie najstarszej klasy naszej szkoły podczas przeprowadzonych zajęć.