W dniu 25.09.2018r. odbył się próbny alarm przeciwpożarowy z ewakuacją dzieci i pracowników z budynku ZPO w Kościelcu. Zgodnie z instrukcją ewakuowano 130 uczniów ze szkoły i 47 przedszkolaków. Akcja ratunkowa odbyła się sprawnie.
Uhonorowali uczestników Powstania Warszawskiego, pisząc do Nich kartki. W ten sposób pokazali, że pamiętają o poświeceniu oraz bohaterstwie walczących o Stolicę, a także zasygnalizowali swoją więź ze świadkami niełatwej historii naszej Ojczyzny.
Zespół Placówek Oświatowych w Kościelcu zaprasza na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019, które odbędzie się 3 września o godzinie 9:00.
W naszej placówce gościli uczestnicy społecznego programu społecznego „Z sercem dla zwierząt”: pani Katarzyna Głowacka ze swoim psem przewodnikiem Maratem, pani Irena Kruza – psi psycholog, pani Katarzyna Buczkowski – dogoterapeutka – ze swoim psem Iskrą, panowie Piotr Biegała i Michał Sadyń – weterynarze, oraz przedstawiciele policji – starszy sierżant Michał Pażyszek, aspirant Krzysztof Lemański, sierżant sztabowy Kamil Kornadi oraz ich psy Barsa i Cwaniak. Celem akcji jest zapoznanie dzieci z rolą zwierząt w naszym życiu. Uczniowie poznali zadania psa przewodnika osoby niepełnosprawnej, psa – uczestnika terapii oraz prace psów w policji. Mieli również okazję dowiedzieć się jak zadbać o swoje pupile. Serdecznie dziękujemy uczestnikom akcji za wizytę w naszej szkole.
W dniu 23 kwietnia z okazji Dnia Ziemi uczniowie klasy II przedstawili inscenizację pod tytułem „Ścieżką pod górkę”. W zabawny sposób zachęcali wszystkich do dbania o przyrodę i zwierzęta, bo dzięki nim świat jest piękny i ciekawy. Przekonywali, że każda nawet najmniejsza istota ma swoje ważne miejsce na naszej planecie. Na własnoręcznie wykonanych transparentach starsi uczniowie przedstawili hasła zachęcające do segregacji śmieci, oszczędzania energii i wody, dbania o środowisko. W trakcie marszu ekologicznego wiodącego przez wieś w piosenkach i okrzykach zachęcali, aby wszyscy ludzie zostali przyjaciółmi Ziemi.
„Łączy nas pamięć”
Nasza szkoła po raz pierwszy w tym roku włączyła się w ogólnopolską akcję społeczno – edukacyjną ŻONKILE kierowaną przez Muzeum POLIN w Warszawie. Akcja organizowana jest corocznie w rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, a więc 19 kwietnia. Dziś w przeddzień 75 rocznicy tego wydarzenia klasy IV – VII wzięły udział w zajęciach przygotowujących do jutrzejszych obchodów tego tragicznego wydarzenia. Obejrzeliśmy przygotowany przez Muzeum POLIN film, dowiedzieliśmy się czym było getto w Warszawie, dlaczego wybuchło tam powstanie, jak przebiegało i jaki był jego koniec. Właśnie szerzenie wiedzy na temat powstania jest celem akcji. A dlaczego ŻONKILE? Marek Edelman – ocalały przywódca zrywu w rocznicę powstania otrzymywał od anonimowej osoby co roku żółte kwiaty i składał je pod pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie. Żonkile stały się symbolem pamięci i szacunku ofiar powstania. Dlatego jutro w całej Polsce, w tym również w naszej szkole i miejscowości rozdawać będziemy papierowe żonkile – na znak, że pamiętamy…
Dzisiejsze zajęcia były niezwykłą, wzruszającą lekcją historii.
http://www.polin.pl/pl/zonkile?utm_source=SARE&utm_medium=email&utm_campaign=EDU-13042018
Na ten dzień czekaliśmy wszyscy. Stało się, baloniki poszybowały w górę na znak solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami. Do zobaczenia za rok .
Zgodnie z założeniem pani A. Żaba przeprowadziła we wszystkich klasach zajęcia dotyczące autyzmu. Dzieci i młodzież z naszej szkoły bardzo zaangażowała się podczas przeprowadzonych zajęć. Chętnie brała udział w ćwiczeniach. Uczniowie wykazali sie ogromną empatią i zrozumieniem poruszanego tematu.
HEJ! Ze sprzedaży wyrobów oraz z aukcji uzyskaliśmy kwotę 4011 zł. Nie jest to ostateczna kwota, może ona jeszcze ulec zmianie. Bez wątpienia pobiliśmy kolejny rekord.
Pani dyrektor ZPO w Kościelcu Dorota Tulibacka, Główny Organizator Szkolnych Aukcji i Kiermaszy, Główny Kibic Szkoły, uczniowie i wszyscy pracownicy serdecznie dziękują za wszelką pomoc okazaną w zorganizowaniu całej imprezy. Za stroiki, baranki, zające, pisanki, za baby, babki i babeczki, mazurki, owieczki, za palmy zielone bogato strojone, ciasteczka lukrowane, obrazy malowane. Po raz kolejny dowiedliśmy, że możemy wspólnie osiągać wybrane cele , dla wspólnego dobra jakim jest jak najlepsze funkcjonowanie placówki, dostosowanie jej do współczesnych wymogów obowiązujących w oświacie.
Wielkanoc po Kujawsku
24 marca 2018r. w Ośrodku Kultury w Pakości odbyło się tradycyjne spotkanie przy wielkanocnym stole, na którym prezentowane były tradycyjne potrawy i dekoracje świąteczne.
Imprezę uświetniły dzieci z Zespołu Placówek Oświatowych w Kościelcu programem słowno - muzycznym pod tytułem „Kujawska Wielkanoc” przygotowanym przez p. Różę Sielecką.
W trakcie trwania imprezy rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pt. Zajączek Wielkanocny. Z naszej placówki w kategorii przedszkole i kl. „0” wyróżnienie otrzymała Alicja Wożniak. W kategorii szkoła podstawowa kl. I-III , II miejsce trzymał Paweł Kacprzak z klasy III, a III miejsce - Laura Woźniak z klasy II, natomiast wyróżnienie otrzymała Anastazja Wawrzyniak. W kategorii klas IV - VII pierwszą nagrodę otrzymała Małgorzata Hensel z klasy IV.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Katarzyna Hensel
W Miejskim Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu podsumowano dwa powiatowe konkursy – „Paleta marzeń „ oraz „Palma Wielkanocna”, do których przystąpiły dzieci z naszej placówki. Jak przystało na konkurs o tak szerokim zasięgu postawiono przed uczestnikami wysokie wymagania. Pod uwagę brano ogólny wyraz plastyczny prac, czystość oraz pomysłowy i odważny sposób przedstawienia tematu. Uznanie jurorów uzyskały prace naszych uczennic. W konkursie „Palma Wielkanocna” nagrodzono Laurę Woźniak – uczennicę klasy II i Natalię Cieślak z klasy VI. Wyróżnienie otrzymała Aleksandra Batlińska z klasy VI. Gratulujemy!
Wybijanie żuru, dyngus, palmy – to tylko niektóre z kujawskich tradycji wielkanocnych, jakie uczniowie naszej szkoły przedstawili 24 marca w Ośrodku Kultury i Turystyki w Pakości. Barwne przedstawienie „Wielkanoc po kujawsku” było nie tylko pięknym widowiskiem, ale też ciekawą lekcją na temat kujawskich zwyczajów. Ogromne brawa dla występujących, a dla rodziców serdeczne podziękowania za okazaną pomoc!